Technologia

Nasza firma, bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu, w obecnej chwili do budowy domów drewnianych na potrzeby swoich klientów wykorzystuje następujące materiały:

  • Sosna,
  • Świerk.

Pochodzenie drewna jest w pełni udokumentowane. Pochodzi ono z Polskich Lasów Państwowych, w których prowadzona jest odpowiedzialna gospodarka leśna.

Szczycimy się posiadanym CERTYFIKATEM ZGODNOŚCI ZAKŁADOWEJ KONTROLI PRODUKCJI.

 

Ściany zewnętrzne

Wykonywane są w technologii wieńcowej. Połączenie bali pomiędzy sobą „na dwa obce pióra” bądź „własne pióro” z filtrem uszczelniającym i dyblami spełniającymi funkcję stabilizatora konstrukcji. Takie wykonanie zapewnia maksymalną szczelność budynku, co stanowi najistotniejszy element świadczący o energooszczędności oraz tym, że dom jest ciepły.

 

Suszenie bali

Przykładamy szczególną wagę do jakości. Bale, które wykorzystujemy w stawianych domach suszymy w odpowiedniej technice oraz temperaturze do ok. 20% +/- 2% wilgotności. Takie
działanie minimalizuje osiadanie budynku, dzięki czemu klient może znacznie wcześniej rozpocząć prace wykończeniowe, niż ma to miejsce w przypadku stawiania domu z drewna mokrego.
Dzięki suszeniu drewno pozbawiane jest wewnętrznych sił, które powodują jego skręcanie lub wypaczanie, co może mieć miejsce w przypadku zastosowania drewna mokrego. Oprócz tego niewątpliwym plusem odpowiedniego wysuszenia materiału jest pewność, iż cała konstrukcja jest całkowicie wolna od grzybów, pleśni, larw, drobnoustrojów czy insektów.

 

Czterostronne heblowanie drewna

Zabieg ten powoduje znaczące wzmocnienie odporności ogniowej oraz biologicznej drewna. Powierzchnia drewna jest całkowicie gładka, dzięki czemu w razie pożaru płomienie nie mają możliwości zaczepienia się i materiał dłużej stwarza opór. Heblowanie stanowi dodatkowe zabezpieczenie dla drewna jednocześnie znacząco podnosząc jego walory estetyczne.

 

Powyższe punkty świadczą o wysokiej jakości. Pominięcie któregoś z powyższych punktów często daje znaczące oszczędności dla firmy wykonującej a nie zawsze dla Inwestora.

 

GÓRA